Zdeòkùv tým vítězí den po týmové časovce

Druhý den závodu Vuelta a Espana byl pro Zdeòkùv tým přesně podle předem stanoveného scénáře. Záměrem sportovních ředitelù bylo kontrolovat celou etapu tak, aby nedošlo k nebezpečným únikùm a naopak došlo na finální sprint.

„Celý den to šlo hladce. Etapa nebyla nijak zvláš» těžká, i když teplo tedy opravdu bylo. Na to jsem ale myslím z Mallorky celkem dobře připraven. Ve finiši jsme se chystali na sprint, který vypadal z počátku trošku chaoticky, přeci jen to byla první etapa, ale našli jsme se Giannim i Yvesem a dovedl jsem je 300-400m před cíl. Jsem rád, že Gianni vyhrál, v týmu to dělá dobrou náladu. Mùžeme být víc v pohodě do dalších dnù.“ vylíčil Štyby

V pondělí Zdeòka čeká etapa, který svým profilem patří k těm nejnáročnějším. V cíli jsou stoupání, která mají až 30%.

„Jel jsem to už dvakrát a myslím, že bych raději místy běžel.“ řekl ke 3.etapě ne příliš radostně Zdeněk

Po pondělní třetí etapě je na řadě ještě dalších 18 dnù závodu.